Možnosti dopravy v Amsterdamu

Amsterdam nabízí širokou škálu hromadné dopravy, a to vnitrostátní i mezinárodní železnici, městskou železnici, tramvaje, metro, autobusy, trajekty a lodní linky. Tudíž se dostanete kamkoliv.

Mnoho lidí po Amsterdamu jezdí na kolech, poněvadž město vybudovala širokou škálu cyklostezek a jízda autem po centrum městě je velice komplikovaná a vyskytují se velké problémy s parkováním.

Na ulicích zde narazíte na mnoho půjčoven kol. Ceny se pohybují kolem 20€ za jedno kolo na jeden den a platí se záloha 30 €. Stojany na kola naleznete téměř všude a existují dokonce i speciální parkoviště. Tak proč nepoznat Amsterdam z cyklistického kola?

Největším letištěm v Amsterdamu je letiště Schiphol, které je čtvrtým největším v Evropě a za rok odbaví kolem 40 milionů cestujících. Díky poloze v blízkosti řek Amstel a Ij, které ústí do moře, je Amsterdam využívaný jako spojnice mezi Severním mořem a Evropou.

Čtvrť červených luceren (Red Light District), to je čtvrť, která se skládá z několika kanálů a bočních uliček. Mezi Holanďany je známa také pod názvem ‘De Wallen’ (stěny), poněvadž kanály byly kdysi součástí městského opevnění. Tato část města je známá kvůli prostituci.

Celá oblast je velmi kontrolována policií. Jinak je to sídlení oblast s mnoha bary, restauracemi a také mnoha historických budov a muzeí, je to totiž nejstarší část města. Doporučujeme nefotit prostitutky, poněvadž riskujete zničení fotoaparátu.